Jeep Renegade po faceliftu téměř nezdražil

Publikováno:

Americká značka Jeep uvedla na český trh modernizovanou verzi svého Baby SUV Renegade. Prodává se od 465 900 korun.

Na první pohled se Renegade po faceliftu pozná podle větší podobnosti s novou generací kultovního offroadu Wrangler. Mnohem zásadnější změnou jsou však úplně nové benzinové motory.

Místo atmosférické čtyřválcové šestnáctistovky zaujal pozici pohonné jednotky pro nejlevnější Jeep Renegade litrový tříválec s turbem. Jak už to bývá, snaží se automobilka tuto u zákazníků nepříliš oblíbenou změnu ospravedlnit lepšími parametry nového motoru. Ten dostal vyšší výkon, Renegade je s ním živější a také o něco úspornější. Konkrétně vyvine až 88 kW, zrychlí z místa na stovku za 11,2 s a řekne si o 5,9 litru benzinu na každých 100 kilometrů. Jde pochopitelně o verzi s pohonem přední nápravy a manuální převodovkou. Ta ale není pětistupňová jako dříve, nýbrž šestistupňová.

U silnějšího benzinového motoru už není změna tak radikální. Je to totiž čtyřválec s turbem za čtyřválec s turbem. Liší se jen objem a označení. Bývalou pohonnou jednotku 1.4 Multiair nahrazuje výkonnější motor 1.3 GSE ve výkonových verzích 110 kW pro verzi s pohonem přední nápravy a šestistupňovým automatem a 132 kW pro 4x4 s devítistupňovým automatem.

Dronými úpravami prošly i naftové motory 1.6 Mjet a 2.0 Mjet.

Nejlevnější Jeep Renegade po faceliftu se prodává od 465 900 korun, tedy o dvanáct tisíc dráž než před modernizací. Mírné navýšení ceny základního modelu je navíc kompenzováno vyšší úrovní výbavy. Nyní umí každý Renegade například samočinně brzdit v případě nebezpečí srážky.

Nejlevnější Jeep Renegade s pohonem všech kol se po modernizaci prodává od 679 900 korun.

Odkazy na kompletní ceník a nejdůležitější data nového modelu najdete po kliknutí na jeho profil v základním přehledu.