Blíží se další Baby SUV od Volkswagenu: T-Cross

Publikováno:

Nový Volkswagen T-Cross se bude prodávat od 437 900 korun. U prodejců se objeví v dubnu 2019.

Volkswagen dnes zahájil předprodej nového Baby SUV T-Cross na českém trhu. Jeho cena začíná na 437 900 korunách, takže si i na našem webu lehce zjistíte, že půjde o jeden z těch dražších kousků. Přitom to bude s délkou 4,11 m jedno z nejkratších SUV na trhu. Vyšší cenu se snaží ospravedlnit relativně vysokou úrovní základní výbavy. Ve standardu nechybí například klimatizace, litá kola, audiosystém ovládaný na barevném dotekovém displeji, kožený multifunkční volant, dešťový senzor automaticky spouštějící stěrače, střešní ližiny a z bezpečnostních prvků třeba Front Assist detekující překážky před vozem a schopný i samočinného brzdění.

Zajímavá a v tomto segmentu ne zcela tradiční je možnost posuvu zadních sedadel o 14 cm. Velikost zavazadlového prostoru se tak může měnit mezi 385 a 455 litry.

Základní provedení bude pohánět benzinový litrový tříválec 1.0 TSI/70 kW, v nabídce bude i silnější verze s 85 kW. Vždy se pojí pouze s pohonem předních kol, naopak je možnost si vybrat mezi manuální a automatickou převodovkou.

Volkswagen T-Cross je sourozencem Seatu Arona a budoucího malého SUV značky Škoda.

Zajímavé je, že značka už jedno Baby SUV prodává - je jím o 12 cm delší a jen o patnáct tisíc dražší Volkswagen T-ROC, který ale lze mít i s pohonem všech kol a k němuž všechny údaje naleznete zde.

Nový Volkswagen T-Cross se u českých prodejců objeví v dubnu roku 2019. Během několika týdnů by měl být známý jeho kompletní ceník. Hned pak jej zařadíme plnohodnotně na stránky www.babysuv.cz.