První náznak nového baby SUV od Škody. Vystaví ho v březnu v Ženevě

Publikováno:

Škoda ukázala-neukázala svůj připravovaný nový model. Půjde o malé SUV, sourozence vozů Seat Arona a VW T-Cross.

Zatím není známé ani jeho jméno, Škoda však dnes zveřejnila první siluetu svého nového modelu. Jako jedna z posledních velkých značek vstoupí do kategorie Baby SUV.

Tisková zpráva a první snímek prozrazují, že světová premiéra nového modelu proběhne na autosalonu v Ženevě, který začíná 5. března. Auto bude moci podle fotografie být vybaveno dnes tolik módními full LED světlomety s integrovanými blinkry (podle nás ale rozhodně nebudou ve standardní výbavě základní verze). Nad nimi je vidět řadu diod pro denní svícení. Škoda Auto slibuje díky stavbě vozu na modulární platformě MQB u svého Baby SUV nové asistenční systémy. Novinka by měla nabízet v rámci třídy nadprůměrnou prostornost a četnost praktických a chytrých řešení.

Web www.babysuv.cz k oficiální zprávě doplňuje některé další informace. Je například stoprocentně jasné, že novinka bude technicky blízkým sourozencem modelů Seat Arona a Volkswagen T-Cross. Téměř jisté tak je, že novinku bude pohánět zejména litrový tříválcový benzinový motor s turbem.