Baby SUV Hyundai Kona bude jezdit i jako hybrid

Publikováno:

Hyundai Kona bude ještě během letošního léta nově jezdit i jako hybrid. Vyplývá to z aktuální tiskové zprávy korejské automobilky. Pod kapotou se objeví stejný hybridní systém, jaká kupředu žene modely Hyundai Ioniq Hybrid a Kia Niro Hybrid. Jde o kombinaci benzinového čtyřválce 1.6 GDI o výkonu 105 koní a elektromotoru o síle 43,5 koně. Dohromady jednotky dosahují na 141 koní.

Baterie s kapacitou 1,56 kWh zajistí několik málo kilometrů čistě na elektřinu, ale hlavně možnost vypínání motoru třeba při poskakování v zácpě. Řadit se bude automatickou dvouspojkovou převodovkou se šesti stupni.

Hybridní Kona nebude na první pohled prakticky vůbec poznat. Jediné, co ho prozradí, je nápis na zádi a pak pár drobných detailů. Budoucí majitel si bude moci vybrat ze specifických disků kol určených jen pro hybrid, které se budou nabízet ve velikostech 16 až 18 palců. V kabině jsou nově barevné rámečky okolo výdechů klimatizace, standardně bílé, na přání ale třeba i v oranžové nebo limetkově zelené. Na obrázcích je vidět také už nový 10,25 palce široký displej.

Výrobce zatím nehovoří o kombinované spotřebě, ale dá se předpokládat, že bude podobná jako u jeho sourozenců se shodným systémem pohonu, tedy okolo 3,5 litru. Pokud vás zajímavá více informací o baby SUV Hyundai Kona, podívejte se na jeho kartu, která se skrývá pod tímto linkem.