V Česku se začalo prodávat domácí baby SUV. Škoda Kamiq je tady!

Publikováno:

Škoda Kamiq vstoupila hrdě na český trh a my jsme ji okamžitě zařadili do výběru na webu BabySUV.cz. Auto startuje na částce 379 900 korun, což je v kategorii malých městských crossoverů, do které zapadá, takový slušný průměr. Automobilka u ní nasadila stejnou strategii jako u svého modelu Scala. Kamiq se prodává od střední výbavy Ambition a k dispozici je pak už jen druhá vysoká verze Style. To znamená, že cena sice není na dolní hranici kategorie, zato auto nabídne velmi slušnou výbavu.

Vůz se prodává se třemi benzinovými a jedním naftovým motorem. Základem je přeplňovaná jednotka 1.0 TSI o výkonu 70 kW. K dostání je i její silnější verze nabízející výkon 85 kW.  Pravým vrcholem je pak motor 1.5 TSI, který dosahuje na 110 kW a je v tuto chvíli nejsilnějším agregátem pro Kamiq. Paradoxně jedna-pětku zatím není možné spojit s automatickou převodovkou DSG, ta je vyhrazena jen pro silnější litr a diesel 1.6 TDI o výkonu 88 kW.

Co zahrnuje základní výbava Ambition? Je poměrně bohatá. Má aktivní systém ochrany cestujících při kolizi, který sám zavře okénka a přitáhne bezpečnostní pásy. Auto je vybaveno i systémem sledování provozu Front Assist, detekcí chodců nebo automatickým přepínáním světlometů. Ty jsou full-LED a s diodami pro denní svícení. Ve standardu je i tempomat, palubní počítač, zábavní systém Swing s 6,5“ obrazovkou, loketní opěrka a obligátní sada Simply Clever řešení obsahující například deštník nebo ochranu hrany bočních dveří.

Druhá výbava Style zahrnuje například 16“ kola z lehké slitiny (ano, Ambition je na plechu), Bi-LED světlomety a zadní brzdová světla s animací směrovky. Navíc je tu 8“ displej zábavního systému Bolero, bezklíčový vstup, dešťový senzor nebo elektricky sklopná zpětná zrcátka.

Více nejdete v připravené kartě vozu, která se skrývá pod tímto odkazem.