Ford Puma se vrací. Tentokrát v podobě baby SUV

Publikováno:

Ford Puma se vrací na silnice. Už ale nepůjde o kupé na bázi modelu Fiesta tak, jako na přelomu tisíciletí, ale o stylové baby SUV, které se chlubí nejen svou praktičností a designem, ale i hybridním motorem pod kapotou. Auto bude přímou konkurencí pro Peugeot 2008 nebo třeba Škodu Kamiq.

Puma má nápadný oblí design, ale jde zároveň o praktický vůz. Má pětidveřové uspořádání a kufr o kapacitě 456 litrů. Ten skrývá jednu specialitu. Pod podlahou je plastové dno, které lze vypláchnout hadicí. Pak už se jen odšpuntuje a voda vyteče na zem.

Ford se chlubí úsporným motorem. Pod kapotou bude benzinový tříválec EcoBoost, který je propojen se starter-generátorem. Bude tak pracovat jako mild-hybrid. Poslouží při použití systému start-stop na semaforech nebo jako pomocník při akceleraci, kdy chvilkově přidá až 50 Nm točivého momentu. Celkový výkon by měl být 125 a 155 kW, spotřeba přitom 5,4 litru benzinu na 100 km.

Auto se představí veřejnosti na autosalonu ve Frankfurtu. Do prodeje by se mělo dostat ještě letos. Ford už má jednoho zástupce mezi baby SUV. Je jím model EcoSport. Pokud vás zajímá víc, podívejte se na jeho kartu. Najdete ji pod tímto odkazem.