Kia Niro prošla modernizací. Je dražší, ale má lepší výbavu i parametry

Publikováno:

Kia Niro prodělala facelift. Pro model to znamená vesměs výhody. Zmizela ale výbava Comfort a tak nově auto pořídíte s motorem 1.6 HEV za 599 980 korun. Patří tak mezi dražší baby SUV na českém trhu. Pohonná jednotka má ale nově lepší parametry. Například se zlepšila maximální rychlost, která vzrostla na 164 km/h. Spotřeba klesla o celé čtyři deci na 3,4 litru benzinu na 100 km. Hodnota je ve městě, v kombinaci si auto řekne o 3,7 litru, což je o deci méně než před faceliftem. Díky tomu klesly i emise na 86 g CO2 na ujetý kilometr.

Pokud si pořídíte Niro ve výbavě Exclusive, zaplatíte o 15 tisíc korun navíc. Cena začíná na 684 980 korunách s motorem 1.6 GDI HEV. Nově ale ve výbavě dostanete i parkovací senzory vpředu, zatmavená okna vzadu a zásuvky na 220 V. Z varianty naopak zmizel bezklíčový přístup a startování.

Výbava Premium, která vyjde s motorem 1.6 GDI PHEV na 999 980 korun (také o 15 tisíc korun víc) je také bohatší. Sice přišla o zadní sedadla s vyhříváním, ale zato dostala zásuvky na 220 V a elektricky nastavitelné sedadlo řidiče.

Pokud vás Kia Niro zajímá a chcete se o tomto ekologickém modelu dozvědět i něco navíc, podívejte se na její kartu. Tu najdete zde.